
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Number of Pins | 48 |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 13.56 MHz |
| Type | RFID Reader |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V to 5 V |
| Max Supply Voltage | 5 V |
| Min Supply Voltage | 3.3 V |
| Operating Supply Current | |
| Gain | |
| Standard | ISO 14443A, ISO 14443B |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
